Logo de la Diputación

Foru Aldundia - Diputación Foral

 

Bizkaia Frontoia Agenda Orokorra

Agenda

Pelota Vasca: Pala

KUTXABANK LIGA - 3. jardunaldia

2021/11/26 Ostirala

19:00etan

Ibarguren-Ibai Pérez
vs Gaubeka-Cambos

Fusto-Del Río 
vs Garate-Gordon

Pelota Vasca: Trinkete

Individual Paleta Cuero 2.

2021/11/26 Ostirala

18:00

Etxekoa

Kampoko

Kurene (Juan Muro)

Lagun Artea ( Andoni Garcia )

Lagun Artea (Gorka Pobes)

Irtxan Loiu P.t. (Patxi Rios) Cuero

Pelota Vasca: Pala

KUTXABANK LIGA - 3. jardunaldia

2021/11/27 Larunbata

18:00etan

Gaubeka-Cambos 
vs Garate-Gordon

Fusto-Del Río 
vs Necol-Urrutia

Deporte escolar: Judo

Haurren rankinga

2021/11/27 Larunbata

Pisaketa – 09:30-10:00

Beroketa – 09:45

Ranking – 10:15


Parte-hartzaileak: 2008 eta 2009-an jaiotako judoka


Izen-ematea: Osteguna, 2021/11/25 17:00ak arte

helbidera bidaliz.


Pisuak:

Gizonak(kg): -34, -38, -42, -46, -50, -55, -60, -66, +66

Emakumeak(kg): -32, -36, -40, -44, -48, -52, -57, -63, +63


COVID-aren aurkako prebentzio protokoloa


● Jardueran ikusleak egon ahalko dira %100eko edukierarekin, Eusko

Jaurlaritzako araudiari jarraiki.

● Maskara uneoro izango da derrigorrezkoa, lehiaketa unean izan ezik.

Lehiakideetako batek maskararekin lehiatu nahi badu, biek egin beharko dute.

● Lehiaketa-gunean soilik egon ahalko dira:

o Kirolariak

o Entrenatzaileak

o Epaileak eta Kirol Antolakuntzako Ofizialak

o Osasun pertsonala

o Antolakuntza pertsonala

Gainontzekoak harmailetan egon beharko dira

● Instalaziora heltzean eskuak garbituko dira gelarekin.

● Aldagelen erabilera baimentzen da, baina soilik kirolariak sartu ahalko dira.

● Janaria eta edaria kontsumitzea debekatuta dago, ura salbu.

Deporte escolar: Judo

Kimuen entrenamendu-rankinga

2021/11/27 Larunbata

Pisaketa – 11:15-11:45

Beroketa eta entrenamendu – 11:45

Ranking – Jarraian


Parte-hartzaileak: 2010 eta 2011-an jaiotako judoka


Izen-ematea: Osteguna, 2021/11/25 17:00ak arte

helbidera bidaliz.


Lehiaketaren zehaztapenak:

Entrenamenduaren amaieran randoriak egingo dituzte parte-hartzaileek. Randoriak era

honetara burutuko dira:

● Parte-hartzaileak pisuka banatuko dira.

● Arduradun batek segurtasuna bermatuko du arrisku mugimenduak ekidinez.

● Randoriaren denbora ez da 2 minutu baino gehiago luzatuko, arduradunaren

iritzira utziz lehenago bukatu behar bada.

● Puntuazioak egongo dira, baina ez irabazlerik.


Pisuak:

Lehiaketen bi kategoria sortuko dira. A kategorian zutik eta lurrean lehiatu nahi

dutenentzat eta B kategoria soilik lurrean lehiatu nahi dutenentzat.

Parte-hartzaile kopuruaren arabera, hiru edo lau pertsonako ligak osatuko dira

bere pisuan oinarrituta.


COVID-aren aurkako prebentzio protokoloa


● Jardueran ikusleak egon ahalko dira %100eko edukierarekin, Eusko

Jaurlaritzako araudiari jarraiki.

● Maskara uneoro izango da derrigorrezkoa, lehiaketa unean izan ezik.

Lehiakideetako batek maskararekin lehiatu nahi badu, biek egin beharko dute.

● Lehiaketa-gunean soilik egon ahalko dira:

o Kirolariak

o Entrenatzaileak

o Epaileak eta Kirol Antolakuntzako Ofizialak

o Osasun pertsonala

o Antolakuntza pertsonala

Gainontzekoak harmailetan egon beharko dira

● Instalaziora heltzean eskuak garbituko dira gelarekin.

● Aldagelen erabilera baimentzen da, baina soilik kirolariak sartu ahalko dira.

● Janaria eta edaria kontsumitzea debekatuta dago, ura salbu.

Pelota Vasca: Trinkete

ESKUZ BANAKA NAGUSIA 3.

2021/11/27 Larunbata

10:00etan

Zk.

Etxekoa

Kanpokoa

1

HARTZAK LEIOA (GAIZKA ASTIGARRAGA)

HARTZAK LEIOA (BEÑAT LANDA)

2

ATXARTE C (GAIZKA ALUSTIZA)

KURENE (LHITZUN ARAKISTAIN)

3

ADISKIDE (ANDER ARROITA)

KURENE (XABIER ARISTONDO)

4

ITSASALDE (UNAI GOMEZ)

LEZAMA I (IMANOL MEZO)

Deporte escolar: Judo

Entrenamendu

2021/11/28 Igandea

Euskadiko kirolari guztiei dei egiten zaie azaroaren 28an, igandean, Bilboko Miribilla Kiroldegian egingo den entrenamendura, 10: 00etatik 13: 15era.

Entrenamendu honetara Euskadiko taldeak aukeratutako kirolariek joan beharko dute, 2021eko Senior mailako Espainiako Txapelketetan eta abenduaren 3, 4, 5 eta 6an Madrilen ospatuko den Judo Kadete eta Haur Mailako Eskolarteko Espainiako Txapelketan.

Entrenamendua bi bloketan egingo da:

1. multzoa:

Haur eta Kadete Kategoriak (2004,2005,2006,2007 eta 2008)

Ordutegia: goizeko 10:00etatik 11:30etara.

2. multzoa:

Junior eta Senior kategoriak

Ordutegia: 11:45etatik 13:15etara.

 

Pelota Vasca: Trinkete

BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA

2021/11/29 astelehena

18:00etan

Etxekoa

Kampokoa

Lehiaketa

GALIPA (ALKORTA)

DANAK BAT (SAN ROMAN )

BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA 2ª

ARTEPE (URIARTE)

GETXO (BORJA FANO)

GALIPA ( AITOR MAEZTU)

ARTEPE (AITOR ZUGAZA)

GALIPA ( ROMAN MALDONADO)

KURENE (JON ANDER ANTOLIN)

BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA 1ª

KURENE (XABIER GARAIZAR)

LAGUN ARTEA (MIKEL ZULUETA)

Pelota Vasca: Trinkete

BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA

2021/12/01 asteazkena

18:00etan

Etxekoa

Kampokoa

Lehiaketa

KURENE (JON ANDER ANTOLIN)

KURENE (XABIER GARAIZAR)

 

 

 

BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA 1ª

KURENE (KEPA LEBA)

IRTXAN LOIU P.T. (PERU EGURBIDE)

LAGUN ARTEA (MIKEL ZULUETA)

GALIPA ( ROMAN MALDONADO)

GALIPA (AGUSTIN MALDONADO)

LAGUN ARTEA (ALAIN VEGA)

GETXO (JON UBIETA)

IRTXAN (IÑIGO AZKARATE)

BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA 2ª

Pelota Vasca: Trinkete

BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA

2021/12/03 ostirala

18:00etan

Etxekoa

Kampokoa

Lehiaketa

IRTXAN LOIU P.T. (PERU EGURBIDE)

LAGUN ARTEA ( DAVID RUIZ)


BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA 1ª

LAGUN ARTEA (ALAIN VEGA)

KURENE (KEPA LEBA)

IRTXAN (IÑIGO AZKARATE)

KURENE (OSERTZ MOLINA)

BANAKA GIZONEZKOAK GOMAZKO PALETA 2ª

OLARRETA (ENDIKA GARCIA)

GETXO (JON UBIETA)

Pelota Vasca: Mano

Binakako Txapelketa

2021/12/05 Igandea

17:15ean

Binakako Promozio Txapelketa - Sailkapen liga
ALBERDI - URIONDO vs.
LARRAZABAL - SALAVERRI II

EPELen Binakako Txapelketa - Sailkapen liga
URRUTIKOETXEA - ARANGUREN
vs. PEÑA II - ALBISU

 

Sarrerak erosi

Deporte Escolar: Karate

III. Haurra Txapelketa

2021/12/11 osteguna

Kata Benjamina - 2021/2022 demboraldia

Bizakaia Frontoia